Silne zainteresowanie jakąś dziedziną wypełnia codzienne dni czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością

Niektórzy nie widzą swojego życia bez pasji. Przedstawia się ona jako swego rodzaju obietnica oferująca coś więcej aniżeli zwykła rzeczywistość, która często nie jest zbyt pasjonująca. Pasja zapełnia bowiem nasze codzienne dni czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny, nagradza nas swoimi efektami, kreśli przed nami nowe wyzwania. Pasję dobrze jest mieć.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Na początek jednak warto ostudzić zapał, by przypomnieć, iż każde hobby to większy lub mniejszy koszt. Jeśli jakiś człowiek jest zagorzałym czytelnikiem to oczywiście, zależnie od tempa pochłaniania kolejnych książek, musi wydać jakąś część dochodu na ich zakup. Podobnie, jeżeli ktoś inny kolekcjonuje płyty winylowe musi, co jakiś czas kupić jakiś unikat, który kosztuje dużo pieniędzy. A co mają powiedzieć audiofile, którzy kupują na przykład różne kable do sprzętu studyjnego, które czasami są horrendalnie drogie. Audiofile charakteryzują się tym, iż dźwięk to ich fetysz, tak więc muzyka musi brzmieć perfekcyjnie, dlatego ich studio składa się z szeregu niesamowicie drogich sprzętów, na przykład, taki sprzęt jak przykładowy grid powinien spełniać wszelkie najwyższe wymagania.

Istnieje też sporo pasjonatów fotografów, ale chodzi tu o ludzi zawierających się w tych paru procentach, nie tych, co biegają ze smartfonem czy małym aparacikiem i robią wszędzie i każdemu zdjęcia. Tematem są tutaj fotografowie, którzy już są albo marzą by zostać w pełni zawodowcami. Taki specjalista

muzyka

musi mieć swoje (albo wypożyczone) studio a w nim najwyższej jakości sprzęt studyjny typu gridy czy ekrany, a także mniej ważny (ale istotny) sprzęt studyjny typu klamry.

Droga pasja to również motoryzacja. jeżeli przypuśćmy kupiłeś stare auto, dajmy na to z lat siedemdziesiątych, do którego już nie robi się części to przekonasz się na własnej skórze, iż zakup istotnych komponentów będzie dość drogi. Jeżeli jednak chodzi o pasje, to nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak wydatki, gdyż na przykładdoprowadzenie do dobrego stanu takiego zabytkowego samochodu staje się jednym z głównych celów życia. To jest właśnie najlepsze w pasji, wydaje się z trudem zarobione pieniądze na swoje życiowe dzieło. Z tego powodu chyba pragniemy pasji, by zrozumieć, iż w życiu chodzi o coś więcej niż stałe zarabianie pieniędzy i bezmyślne ich wydawanie.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej – odwiedź serwis a na pewno poznasz dużo fascynujących faktów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>