Żeby nagrać płytę warto uważnie prześledzić szczegóły współpracy studiów nagrań

Wybierając się do studia z zespołem należy dobrze prześledzić szczegóły ofert studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy początkującymi amatorami, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też jesteśmy zespołem, który odniósł pierwszy sukces, powinniśmy znaleźć odpowiednie dla siebie studio. Dobre studio nagrań powinno dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na klasę udostępnianych instrumentów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście niezwykle istotną kwestią jest to, jaką muzykę pragniemy nagrać. W przypadku gdy mamy zespół punkowy i chcemy nagrać materiał na swoją pierwszą epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Możliwe, że taka decyzja nawet naruszyłoby ideę naszej muzyki. W takiej sytuacji sprawdzi się porządne omikrofonowanie pieców gitarowych, przynajmniej dobrej klasy kable, przyzwoity mikser i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

Jeżeli natomiast chcemy zrealizować ślady na krążek orkiestry symfonicznej, musimy koniecznie wziąć pod uwagę ogromną ilość elementów, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najwyższej jakości mikrofony, okablowanie, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty. Bardzo ważny zdaje się być także nastrój panujący w takim studiu. Bardzo dobrze jest, kiedy mamy możliwość realizować nagrania w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu w trakcie pracy (zobacz tą podstronę: fabrykadzwiekuff.com). Zwykle studia nagrań udostępniają swoje gitary i wzmacniacze.

Bez strachu – zobacz link na stronie (http://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/turcja), który kieruje do podobnej strony. Znajdziesz na niej dające do myślenia wpisy w kontekście do przedstawianego tutaj zagadnienia.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście liczni muzycy woli nagrywać na swoich gitarach, jednak studio nagrań takie jak np. fabrykadzwiekuff.com musi mieć na stanie rozmaite gitary, wzmacniacze, co najmniej jeden instrument klawiszowy, aby każdy, kto nagrywa mógł poeksperymentować z brzmieniem do swoich utworów, albo miał możliwość domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, profesjonalnie przystosowane kabiny akustyczne, duże sale koncertowe, ale również w studiach takiego rodzaju znajdziemy miejsce przeznaczone na relaks, czasami może być to nawet gabinety masażu, sauny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak naturalnie wybrać takie studio nagrań, które będzie optymalne dla nas w danej chwili, nie narażając nas dodatkowe wydatki, które mogą okazać się nad wyrost.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>