Muzyka metalowa w Polsce i na świecie zdaniem słuchających

Muzyka metalowa słuchana jest nie tylko przez zagorzałych oraz wieloletnich zwolenników tego gatunku, ale sporadycznie również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że oparta jest w szczególnej mierze na cięższych brzmieniach. Wyjątkowe kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, który założono w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Nieśmiertelny zespół muzyczny behemoth a bardzo cenione przez fanów kawałki

koncert zespołu Behemoth

Autor: Bruno Bergamini
Źródło: http://www.flickr.com

Pagan metal, black metal czy death metal. Te nazwy nie brzmią nieznajomo dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez zespół behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, funkcjonowanie rozpczęły w październiku 1991 roku w Gdańsku. Wcześniejszą nazwą grupy był Baphomet i wtedy skupiano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, gdy zespół wchodził szczególnie w zasady komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o inne style.

Nowy styl reprezentowany przez muzyków z grupy slayer

Slayer koncert

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród fanów muzyki metalowej, wykonywanej od początku lat 90. przez amerykańską grupę slayer, odnaleźć możemy prosto osoby w różnym wieku.

Ten przedstawiany tekst jest niezwykle interesujący? Więc odszukaj więcej tutaj, aby odkryć jeszcze większą ilość informacji na opisywany temat.

Zespół założony został na przedmieściach Los Angeles i już od początku swej działalności planował przygotowywanie innych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, natomiast w skład zespołu wchodzi także basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Co sami słuchacze sądzą o prezentowanych im utworach?

Jeśli chodzi o polską grupę metalową behemoth, swoje początki bierze z dużej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna preferowana przez wykonawców tworzy specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane też przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i autorem tekstów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>