W jaki sposób internet zmienił mnóstwo dziecin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek komputerowych gier.

Kiedy przed dwoma dekadami internet zaczął wchodzić do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jak dużą rewolucją się to stanie. A rewolucja się już rozegrała, bo ostatnie kilkanaście lat to bardzo duże przesunięcie handlu, usług i rozrywki właśnie do sieci, z jednoczesnym zmniejszeniem tego, co było do tej pory.

Bardzo to przykładowo dotknęło branżę rozrywkową, która do dnia dzisiejszego nie do końca się może odnaleźć.

Jeśli ten tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://www.domsenioramarconi.pl/prywatne-domy-opieki-dolnoslaskie/), który opisuje pokrewne treści.

Nagle okazało się, że tradycyjne filmy DVD i płyty utraciły swoje znaczenie, bo wszyscy je wolą pościągać bez płacenia z sieci. Pojawiła się konieczność zbudowania nowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, gdyż stare straciły na znaczeniu. Zmiany również w dużym stopniu dotknęły obszar komputerowych gier, lecz tu zupełnie inny się stał tylko model sprzedaży, lecz również możliwości obecnie sprzedawanych gier.

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie, kiedy dostęp do sieci był dużo mniejszy, gry najczęściej trzeba było kupować na płytach i grało w nie samemu na swoim komputerze, obecnie wszystko zupełnie inaczej wygląda. Obecnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w tradycyjne tytuły na płytach. W dużym stopniu przyczyniło się to tego to, że sporo z takich tytułów jest darmowych, charakteryzuje się całkiem przyjemną, efektowną szatą graficzną, oraz co najważniejsze, można grać z innymi graczami. Gry mają dużą grywalność, niektóre z nich takie jak gra zielone imperium (rodzaje plansz)mogą nawet gromadzić setki tysięcy graczy na całym świecie, a niektóre z nich doczekały się nawet swoich zawodów. Firmy udostępniające takie gry na swoich serwerach za podstawową grę nie pobierają żadnych opłat, lecz za wszystkie opcje dodatkowe już tak.

Jeśli więc któremuś z graczy po prostu się nie chce mozolnie grać na kolejny poziom czy zbierać przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i otrzymuje bez czekania. Co istotne, graczom zupełnie do nie będzie przeszkadzać, wielu z nich zwyczajnie gra dla czystej przyjemności i nie zamierza nic kupować, a jest także sporo takich, którzy idą na skróty i przeznaczają ogromne sumy na kupowanie różnych rzeczy w grze.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>