Kraków – piękne zdjęcia vintage

Kraków to zdecydowanie urokliwe miasto pod licznymi względami. Jest to unikalne i fascynujące miejsce, gdzie tradycja łączy się z ponowoczesną kulturą, pełnym smakowitych delikatesów, przepięknej zabudowy i zaczarowanych dorożek, które wywiera świetne wrażenie na podróżnikach, a miejscowi doceniają w nim życie.

Dlatego też bez wątpienia warto zobaczyć na własne oczy, jak prezentuje Kraków w starej fotografii] – często nawet prawdziwi wielbiciele i znawcy Krakowa mogą się zdziwić, jak wyglądał wiele lat temu. Wyselekcjonowane fotografie dawnego Krakowa, zrobione przez rewelacyjnych fotografów, we wspaniały sposób pokazują jego unikalne piękno i charakter tego miasta, które tak uwielbiał Wyspiański.

kraków

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków stare zdjęcia (najciekawsze stare zdjęcia Krakowa) to autentyczny skarb nie tylko dla mieszkańców miasta, ale też historyków, uczniów i znawców fotografii , jak również miłośników retro. Dzięki nim można sprawnie dowiedzieć się, jak Kraków ,Kraków (polecany kamerzysta kraków)?e jego mieszkańcy zmieniali się na przestrzeni lat , a także podziwiać kunszt, z jakim autorzy zdjęć uchwycili owe chwile. Nie każdy na przykład zdaje sobie sprawę, że wbrew obiegowej opinii sepia może być bardzo zróżnicowanym medium i nieraz miewa bardzo różne odcienie kolorystyczne – od chłodnego brązu aż po słoneczny żółty. Także czynniki kiedyś uznawane za wady technologiczne – przykładowo lekka nieostrość, ziarno , a także specyficzne nieduże białawe plamki powstające z drobinek osadzających się na sprzęcie do odbitek – w dwudziestym pierwszym wieku niebywale mają wpływ na estetykę tych prac. Doskonałe zdjęcia to takie, które bez względu na wszelkie okoliczności uchwycić na płaskiej przestrzeni tę jedną jedyną chwilę, a również wydobyć osobowość konkretnego miejsca – stare zdjęcia Krakowa zdecydowanie zawierają te właściwości.

Oglądając fotografie ani jeden widz na pewno nie zignoruje dbałości estetycznej i technicznej owych ciekawych prac – są zrobione z niebanalnym kunsztem.

Kraków w starej fotografii do dziś wygląda bardzo intrygująco, o czym bezproblemowo można zachęcić się osobiście. Pod względem wspaniałej jakości i bardzo obszernego wyboru każdy jest w stanie odnaleźć coś najkorzystniejszego dla własnych zainteresowań i gustu estetycznego. Interesujące kolekcje dawnych fotografii to coś, co wielu oglądających niewątpliwie zapamięta na dłużej, dlatego też warto przyjrzeć im się nieco uważniej – w ten sposób można zauważyć sporo interesujących detali oraz jednocześnie zapewnić sobie autentyczną ucztę dla oka. Obejrzenie unikatowych krakowskich ulic w zupełnie odmiennej odsłonie jest strzałem w dziesiątkę na ciekawe spędzenie czasu dla ludzi o każdym wieku i płci – warto czasami przenieść się do minionej epoki.

Czytaj ciekawy artykuł : fotografie starego Krakowa na oldcracowfoto.com

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>