Wartościowa rozrywka dla dziecka

To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich możliwości. najmłodszy zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co przeżywa.

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są oknem, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które zrobiło. Jest to wspaniałe twór potrafiące pobudzać myślenie, gdyż po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca emocjonalnie. maluch wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem rozwoju. trzeba dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malca” (R. Fisher).

Kształtowanie się umiejętności poznawczych malucha to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych przepisów. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując dzieciom interesujące doświadczenia, proponując rozwijające rozrywki i twórcze zadania. Malowanki dla dzieci mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje maluch ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwo inspiracji i satysfakcji.

Na poziom graficzny prac duży oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność rąk. rozrywki angażujące dłonie i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło dziecku jeszcze lepiej.

Dzieci lubią spędzać czas w sieci. Tutaj mają możliwość rysowania i grania w przeróżne gierki i gry (łapa szczęścia) dla pięciolatków. Wielu rodziców zastanawia się czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Powinno się jednak mieć na uwadze, że współcześnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Sieć i wirtualne otoczenie daje sporo perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych pociech.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,