Treningi kulturystyczne – podpowiedzi dla początkujących

Kiedy zima się kończy i rozpoczynają się pierwsze cieplejsze dni, wielu z nas przypomina sobie o tym, iż należy zatroszczyć się o figurę, by w sezonie wakacyjnym ładnie prezentować się w stroju kąpielowym. Takie podejście jest typowe i dla kobiet i dla mężczyzn, a na siłowni zazwyczaj popełniamy wszyscy identyczne błędy.

Najpopularniejsze błędy na siłowni to te, które być może nie są wynikiem naszej niewiedzy, ale raczej z niecierpliwości i chęci prędkiego otrzymania dobrych rezultatów. Dlatego warto czytać budujmase.pl. Prawdą jest jednak, że nie da się stworzyć idealnej, wysportowanej sylwetki w ciągu zaledwie paru tygodni. Żeby proporcja mięśni do wagi ciała była idealna, potrzebne są długie miesiące systematycznych treningów oraz dostosowana do potrzeb dieta. Zwykle zabieramy się za trening, bez podstawowego przygotowania merytorycznego. Z tej przyczyny zdaje nam się, iż głodówka oraz nadludzki wysiłek każdego dnia, przyniosą rezultaty, których pragniemy.

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby smukłe muszą najpierw zadbać o trening zwiększający masę, a dopiero kolejnym etapem jest rzeźbienie mięśni, natomiast jeżeli czyimś problemem jest otyłość, to na nic zdadzą się spalacze tłuszczu, jeżeli nie połączymy ich ze zmianą diety. Konieczna jest bowiem systematyczna aktywność fizyczna. Wcześniej przeczytaj artykuł o spalaczach tłuszczu

Najczęściej błędny wynikają z braku wiedzy, zdarza się jednak, iż błędy na siłowni są rezultatem naszego niewłaściwego przekonania, iż wiemy wszystko najlepiej. Trening kulturystyczny ściągnięty z internetu nigdy nie będzie dla nas optymalny, ponieważ każdy człowiek ma inną sylwetkę, inne możliwości fizyczne, odmienną kondycję oraz inny tryb życia. Jedyna zasada, która jest taka sama dla wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, że odpowiednia dieta jest kluczem do sukcesu. Nawet najlepszy, najbardziej angażujący trening trening personalny gdańsk nie przyniesie efektów, jeśli odżywiamy się całkowicie przypadkowo. Czasem zdaje nam się, że suplementy dla sportowców wszystko załatwią, jednak prawda jest taka, iż spalacze tłuszczu, albo odżywki dla kulturystów są dedykowane doświadczonym zawodnikom. Przez pierwsze miesiące treningów suplementacja jest całkowicie niepotrzebna.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>