Chcesz mieć komputer przeznaczony przede wszystkim do grania? Sprawdź, na jakie elementy zwrócić uwagę

Pasjonaci gier komputerowych to nie wyłącznie dzieci, jakie ciężko jest oderwać od ekranu, lecz również dorośli ludzie, dla których gra jest sposobem wyładowania napięcia po całym dniu pracy. Żeby jednak na spokojnie grać, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, jaki umożliwi nam cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie. Na co zatem zwrócić uwagę, jeśli i tobie potrzebny jest komputer dla gracza, na którym uruchomisz nie tylko kilkuletnie, lecz także najnowsze gry?

Najistotniejszym czynnikiem jest przyzwoita karta graficzna. Bez niej raczej nie uruchomimy strzelanki, jaka właśnie pokazała się w sklepach i na którą od pewnego czasu niecierpliwie czekaliśmy. Nie da się zanegować, że im więcej wydamy na kartę, tym większe osiągi będziemy mogli z nią uzyskać i nie będziemy musieli się martwić, że jedna z gier nie będzie działać na naszym sprzęcie. Będziemy mogli cieszyć się rewelacyjną jakością obrazu oraz zawsze ustawiać najwyższe parametry, nie przejmując się, że gra będzie się przycinać – pcstore.pl/pl/c/Komputery/13.

Jeżeli po przeczytaniu publikowanego artykułu będziesz chciał zgłębić dane na opisywany temat, to pomocne omówienie (http://www.beltor.pl/) niesłychanie Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

PC

Autor: James 'Silent Penguin’ Kane
Źródło: http://www.flickr.com

Wpływ na to ma także niewątpliwie procesor. Komputery do grania powinny być zaopatrzone w odpowiedniej mocy procesor, to znaczy taki, który będzie przystosowany do karty graficznej. W przeciwnym wypadku karta nie będzie w stanie pracować tak, jak powinna. Oprócz tego ważną sprawą jest pamięć RAM, którą z reguły można dołożyć, jeśli okaże się, że zakupiliśmy niewystarczającą ilość kości. Należy też pamiętać o chłodzeniu komputera, do czego stosowane są wprawnie funkcjonujące wentylatory – chłodzenie. Przy włączonych bardzo wymagających grach, komputer błyskawicznie się nagrzewa, co może powodować niechciane usterki. Ostatnim czynnikiem jest zasilacz, przy jakim rzecz jasna należy brać pod uwagę inne parametry. Zasilacz również wymaga chłodzenia, ponieważ tak jak komputer może się mocno grzać.

Teraz już jesteś świadom, jakie urządzenie możesz mieć na względzie. To duży koszt, więc gdy zamierzasz zrobić sobie taki podarunek pod choinkę albo obdarować nim syna z racji dobrego świadectwa, możesz już odrobinę wcześniej zacząć odkładać gotówkę, aby nie okazało się, że z czegoś będzie trzeba zrezygnować. Korzystniej jest z miejsca celować w wyższe parametry (pcstore.pl/), gdyż komputery niebywale szybko się starzeją, a im lepsze urządzenie zakupisz, tym dłużej będzie ci służyć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>