Gry planszowe wróciły do łask. Gdzie możemy w nie pograć?

Trendy w rozrywce się zmieniają, pojawiają się świeże zabawy, ale nieśmiertelne gry nigdy nie wychodzą z mody. Ostatnio powrót na salony przeżywają gry planszowe i można zauważyć to właściwie w każdym miejscu. Można zagrać nie tylko w knajpkach, lecz także na rozgrywkach i imprezach im dedykowanych.

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę powrót do gier planszowych rzeczywiście jest zauważalny na każdym kroku. Po pierwsze – jest bardzo dużo sklepów sieciowych, w których można je kupić, sklepy stacjonarne także oferują spory wybór, a w ogromnych centrach handlowych pojawiły się sklepy, sprzedające najpopularniejsze gry planszowe i różnego rodzaju poręczne gry karciane. Występuje wiele gier, które uważa się za edukacyjne lub edukacyjno-rozrywkowe, ale w ogromnej części na półkach znajduje się spory wybór planszówek, które ogólnie można nazwać grami imprezowymi. Nadają się szczególnie na imprezy mocno alkoholowe, szczególnie, że wiele z nich z picia wódki też robi element gry (a z kieliszków pionki).

Takie gry imprezowe pojawiają się także na wieczorach kawalerskich i panieńskich, mając za zadanie wydobyć z narzeczonych głęboko skrywane tajemnice lub żenujące wyznania. Jeśli umawiamy się z kimś na kawę lub po prostu na piwo, też możemy w coś zagrać, ponieważ część knajpek, zwłaszcza niszowych, poza książkami czy prasą oddaje do dyspozycji klientów półkę z planszówkami. Gry imprezowe to zwykle też ciekawy sposób na integrację znajomych na wyjeździe lub integrację zespołu w miejscu pracy.

Elementem promocyjnym są imprezy dedykowane graczom i środowisku graczy, urastające do rangi całkiem dużego wydarzenia. Na konwentach można pograć nie tylko w kultowe klasyki, lecz także w zupełne nowości, dopiero wchodzące na rynek. Gry planszowe

gry imprezowe

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com

również doskonale sprawdzą się jako prezent, zwłaszcza gdy nie za dobrze znamy kogoś, kogo chcemy obdarować.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze byłoby powiększyć swoją wiedzę na objaśniany tu temat? Wejdź zatem na ten link i przeczytaj więcej na temat.

Gry to również dobry sposób na podarowanie czegoś oryginalnego młodej parze zamiast kwiatów, a co umili długie zimowe wieczory lepiej niż niejedna komedia romantyczna.

W epoce gier na telefon czy tablet, które mają ten atut, iż najczęściej nosimy je przy sobie, gry planszowe robią naprawdę dużą furorę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,