Zagospodarowanie pustego miejsca w Twoim domu

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć niezagospodarowane ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy ma się do czynienia ze starym budownictwem, gdzie lokale miały bardzo wysokie sufity. Jest wiele metod na udekorowanie pustych ścian – ostatnio popularne są rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie półek na książki, bądź dodatkowego oświetlenia – przykładowo w postaci plafonów. Zamontowanie takiego źródła światła pozwala na optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Klasyczne sposoby

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W większości lokali do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie.

Czy któreś komentarze na temat (http://www.krltomaszewski.com/) tego tekstu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam niezwykle miło, jeżeli dodasz do nich również swe oceny.

Zazwyczaj na polskich ścianach widuje się martwą naturę, bądź impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz popularniejsze w wielu nowoczesnych wnętrzach stają się art deco obrazy. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi dwudziestego wieku. Wizualnie dzieła takie charakteryzuje zaznaczenie geometrii obiektów oraz kontrastowe kolory. Dzieła tego typu doskonale komponują się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze prezentują się też w prostych ramach wykonanych również z ciemnego drewna (heban, dąb itp.).

Ze sklepu czy na zamówienie?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można aktualnie dostać w wielu sklepach, także o charakterze budowlanym, gdzie drukuje się je na płótnie malarskim. Dzieło wykonane taką techniką wygląda niezwykle podobnie do oryginalnego obrazu, w ten sposób nie można jedynie imitować śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w sytuacji dzieł impresjonistycznych jest to ważny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy drukowane są dużo tańsze od malowanych, miłośnicy sztuki jednak doceniają obecność obrazu wykonanego ręką artysty. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów tego nurtu jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego obrazy można oglądać w galeriach sztuki, wykonalne jest także zamówienie obrazu dobranego do indywidualnych wymagań. Artysta sprzedaje własne dzieła także za pośrednictwem internetu (źródło).

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>