Jakie monety warto zbierać?

Numizmatyka jest jednym z najbardziej popularnych oraz rozpowszechnionych na szeroką skalę, hobby na świecie. Zbieranie monet jest pasjonujące , mimo to dla wielu ludzi to inwestycja, jaka po latach zwraca się i to z nawiązką.
Trzeba tylko mieć pojęcie, jakie monety opłaca się kolekcjonować, a których lepiej wystrzegać się, albowiem nie przedstawiają sobą z goła żadnej wartości.

skup starych monet

Autor: Derek Hatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Numizmatycy doskonale wiedzą, jakie monety zbierać jak też zdają sobie sprawę z faktu, iż ich zamiłowanie jest dość drogie. Unikatowe monety, które możesz zdobyć na bazarach, aukcjach, albo w antykwariatach a także na bazarach staroci, mogą przedstawiać sobą olbrzymią wartość, ale musimy to wiedzieć, aby wyselekcjonować je z gremia bezwartościowych monet. Jeśli nie masz pojęcia jaką wartość przedstawia twoja kolekcja, odwiedź skup starych monet. Tam specjalista wyceni twoje blaszki.
Monety możemy podzielić na kilka kategorii i niekiedy trudno zdecydować się, jakiego rodzaju numizmaty będziemy kolekcjonować. Zazwyczaj, monety dzielą się na obiegowe, okolicznościowe oraz kolekcjonerskie. Należy przy tym zaznaczyć, iż okolicznościowe monety wybijane są na specjalną okazję, na przykład na rocznicę odzyskania niepodległości. Monet tychże nie ma zbyt wiele, co automatycznie podnosi ich wartość, nawet z chwilą wypuszczenia na rynek. Wchodzą one w skład monet kolekcjonerskich, zaś do ich stworzenia stosowane jest srebro albo złoto. Obiegowe monety natomiast wybijane są przez mennice w każdym kraju w bardzo ogromnych nakładach i posiadają one przede wszystkim płatniczą funkcję.

Z kolei kolekcjonerskie monety skup monet warszawa są edytowane w małym nakładzie, który maksymalnie wynosi paręnaście tysięcy monet. Są one wielce pożądane przez numizmatyków, stąd też osiągają wysoką cenę na wolnym rynku.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,