Jaką zimową kurtkę dobrze byłoby wybrać, aby było nam ciepło?

Czasami mamy niesamowitą chęć ubrać się w dobrą zimową kurteczkę. Czasami chwila ta nadchodzi w październiku albo dopiero w listopadzie.
Istnieją różne modele kurtek, które są wykonane z różnorodnego rodzaju surowców.

trip hop

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo puch naturalny, a właściwie kurtka zimowa z niego wyprodukowana, jest stanowczo najcieplejsza. Odzież łatwiej się magazynuje oraz suszy się bardzo wolno. Niestety taka kurtka posiada jeszcze jedną wadę – jej czyszczenie jest relatywnie złożone oraz dosyć wymagające. Ponadto nadmiar wilgoci się nieco zbija oraz kurtka traci swoje cechy. Na szczęście zima w Polsce nie jest tak surowa, jak to jest chociażby w wypadku Kanady, jednak tak kosztowny zakup kurtki i tak na pewno się opłaci. Kurtki mogą mieć wypełnienie sztuczne, zaś największą zaletą takiego rozwiązania okazuje się być to, że są one bardzo odporne na wilgoć. W czasie jakiejś mżawki czy śniegu, albo po śniegu z deszczem, warunki pogodowe w żadnym przypadku nie okażą się dla nas straszne.
Dobra kurtka na zimę z wypełnieniem syntetycznym jest dużo tańsza oraz o wiele łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Samo czyszczenie także jest znacznie mniej złożone. Pewną przeszkodą są gorsze właściwości izolacyjne, jednak nie przy panującym w Polsce klimacie. W Polsce kurtki syntetyczne w zupełności będą wystarczające. Co interesujące, kurtki syntetyczne są czasem tańsze od kurtek z tzw. sieciówek.

Dodatkowe fakty o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (eccotravel.eu/p/kambodza) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Na rynku istnieją także tzw. kurtki 3 w 1. Są one bardzo uniwersalne, chociaż niestety wiele im do ideału brakuje.

Zewnętrzna powłoka jest zarówno oddychająca, jak i również nieprzemakalna. Dzięki specjalnej membranie, z kolei wypełniona warstwa jest odpowiedzialna za nasz cieplny komfort. Zazwyczaj jest to polar, jednak również podpinka sztuczna albo puchowa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>