Zainteresowania dziecięce, czyli czemu wszystkie dzieci tak dużo kosztują dorosłych.

Małe dzieci, mały kłopot – tak twierdzi znane wszystkim powiedzenie, i chyba zgodzi się z nim duża część rodziców. Poszerzając je, można stwierdzić, że mniejsze dzieci to mniejsze koszty, zwłaszcza jak się zechce, aby córka czy syn rozwijali się na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom niezbędne minimum, a jeśli ktoś będzie chciał, aby dziecko coś więcej umiało, to za wszystkie dodatkowe zajęcia należy zapłacić. Język obcy kilka razy w tygodniu, zajęcia sportowe czy dodatkowe korepetycje z nauczycielem mogą dość znacznie obciążyć rodzinny budżet. Dojdzie do tego jeszcze dowożenie maluchów na te wszystkie zajęcia, a to rodzi dodatkowe koszty i czas rodziców, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

własnoręcznie robiony szalik

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com
A w rzeczywistości mowa tu jest jedynie o tym, co zdaniem dorosłych maluchom będzie w dalszym życiu niezbędne, choć zapewne wiele dzieci ma na ten temat zupełnie inne zdanie. A tak naprawdę każde dziecko może mieć swoje pasje, i je również należy uwzględnić przy planowaniu opłat i planu zajęć. Przykładowe zainteresowanie dla dzieci – ładne koraliki szklane.

Dzieci bardzo lubią próbować wielu rzeczy, poznają w ten sposób świat i odkrywają własne zainteresowania. Jednak to, co najmłodszym będzie sprawiać dużą frajdę i przyjemność, wielu rodziców przyprawia o cięższy oddech. Wynika to z tego, że wiele dziecięcych hobby wymaga sporych nakładów finansowych. Nawet do tak powszechnego sportu, jakim jest piłka nożna, należy kupić buty, koszulkę i spodenki, opłacić treningi, i robi się za to w skali roku kilkaset złotych. A są przecież sporty, w jakie trzeba dużo więcej zapłacić, a tak naprawdę nie ma się gwarancji, jak długi czas ta pasja będzie trwała. Dzieci uwielbiają także zwierzęta. Odpowiednia opieka nad nimi może je nauczyć większej odpowiedzialności. Tu są rzeczy, które warto mieć w domu, kiedy spodziewamy się zwierzaka – dla ptaków.

Niektórym dzieciom zamiłowanie do danego sportu pozostaje na wiele lat, a inne po kilku miesiącach się zniechęcają i szukają innych wyzwań.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik do wpisu – tam znajdziesz fascynujące informacje.

Z tego też powodu, jeżeli to, co będzie chciało robić maluch będzie się wiązać z większymi kosztami, to warto najpierw sprawdzić, czy nie jest to tylko chwilowa fascynacja. Pomyśleć można o używanych sprzętach, jakie w razie czego można będzie sprzedać dalej, lub na sam początek po prostu od kogoś pożyczyć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,