Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady jest to pasmo gór położone we wschodniej strefie Beskidów. Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski. Z wszystkich pasm górzystych w Polsce to Bieszczady uchodzą za w największym stopniu pierwotne oraz malownicze. Bieszczady są kapitalnym miejscem na wakacje o każdej porze roku. Czekają w tymże miejscu śliczne połoniny, Solina, kolej bieszczadzka jak też dalsze atrakcje.

Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym naszym górzystym parkiem narodowym. Fundamentalnym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ochrona środowiska naturalnego i pejzaży, toteż tego , co stanowi o atrakcyjności krajoznawczej Bieszczadów. W BPN jest sieć pieszych szlaków krajoznawczych o długości przeszło 130 km, zagospodarowane parkingi jak też hotele turystyczne.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com

Bieszczady, a przede wszystkim tereny przyłączone do Bieszczadzkiego Parku Narodowego są ostoją unikalnych gatunków ssaków a także ptaków. To właśnie w tych górach mieszka największa w Polsce populacja misiów brunatnych i wilków. W bieszczadzkich lasach żyją także zagrożone rysie. Bieszczady to również specyficzna flora a także widoki.

Niezbędna jest Ci ciekawostka (http://www.accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/rehabilitacja-neurologiczna/uraz-rdzenia/) pewnego tekstu? Pewnie pragnąłbyś zaczerpnąć wiadomości, które zamieściliśmy na kolejnej stronie. Zachęcamy!

Bieszczady warto przemierzać o dowolnej porze roku. Zaletą zimowych wędrówek jest możność podziwiania odległych krajobrazów górskich.

Nie byłoby Bieszczadów bez połonin jak również lasów bukowych. Większość połonin została objęta ochroną przez BPN i można się po nich przemieszczać wyłącznie oznakowanymi szlakami oraz po wykupieniu biletu wstępu do BPN. Jednym z popularnych jak też najpiękniejszych szlaków w Bieszczadach jest eskapada na Połoninę Wetlińską. Jest ona jednym z piękniejszych miejsc w Bieszczadach. Jest

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

świetnym miejscem widokowym, wyjątkowo jesienią i zimą.

Wtenczas z Wetlińkiej widoczne są między innymi Tatry. W bliskim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej mieści się troszkę wyższa Połonina Caryńska. Charakteryzuje ją surowość krajobrazu. W jej ostępach mieszkają niedźwiedzie, rysie, wilki i gromady jeleni. Połonina Caryńska znana jest z kapitalnych widoków na pasma Wielkiej Rawki. Latem na stokach obu popularnych bieszczadzkich połonin rozkwita najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią darnie rudzieją, a połoniny przybierają piękną rudawą barwę.

Nie czekaj zatem. Zasiądź wygodnie w fotelu po czym wbij w wyszukiwarkę hasło: Solina noclegi, aby zobaczyć na własne oczy wspomniane cuda – polecam stronę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,