Czy ilustracje są w mniejszym stopniu ważne niż tekst i czy mogą czegokolwiek uczyć?

Jednym ze skutecznych rozwiązań na naukę swojego dziecka zaradności, jest zaoferowanie mu samodzielnego zapoznania się z jakąkolwiek książeczką poprzez obejrzenie zamieszonych w niej rysunków.
Takie ilustracje również opisują fabułę oraz są poniekąd pierwszym etapem do kontaktu małego czytelnika ze sztuką.

Ponadto tego typu ilustracje przynoszą również odmienne zyski. Poza wspomnianą nauką samodzielności, posiadają też znaczny wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawę pamięci. Przebywając z potomstwem na spacerze moglibyśmy porozmawiać z nim o kwestiach odnoszących się do konkretnych postaci czy też o ich emocjach. To co czuli w jakiejś konkretnej sytuacji, może być przydatne do rozwoju się naszego dziecka. Moglibyśmy także wspomnieć o naszych emocjach, jeżeli przeżyliśmy wcześniej podobną sytuację jak postać z książeczki. Trzeba pamiętać, że ilustracje są tak samo ważne, co tekst. Jest to najprawdopodobniej pierwszy bardziej widoczny kontakt malucha ze sztuką.

oferta
Po jakimś czasie nasze dziecko zobaczy także, że w różnych książkach to samo zwierzątko może zostać odzwierciedlone na wiele różnorodnych sposobów. To z kolei może mieć wpływ na pobudzenie kreatywności i wyobraźni. Jeżeli nie mamy pewności, jakiego rodzaju książeczki podawać swojemu dziecku do czytania czy chociażby oglądania ilustracji, odpowiedź jest bardzo łatwa: różnorodne.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj konferencje online.

Ponadto dowolna kolejna książeczka powinna odróżniać się od wcześniejszej.

Do tego powinna być przygotowana według odmiennego schematu. Inny temat, inny pisarz, inny rysownik. Sęk w tym, aby potomstwo zaczęło poznawać przeróżne tzw. języki plastyczne.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,