Jak organizowane są kursy paralotniowe?

Paralotnie są coraz częściej cenione, a przeszkolenia uprawniające do latania wybierane przez dużą liczbę użytkowników. Czy każdy może zapisać się na taki kurs? Jakie trzeba posiadać umiejętności? Głównie jest to sport dla osób dorosłych, ale mogą w nich uczestniczyć osoby, które skończyły 15 rok życia, lecz posiadają pisemną zgodę opiekunów.

Rafał Rutkowski

Autor: Teatr Buffo
Źródło: Teatr Buffo
Wymagane jest również poświadczenie od lekarza prowadzącego, w którym znajdzie się opinia na temat całościowego formy kursowicza i pozwolenie na latanie.

Kursy paralotniowe mogą odbywać się z paru części, które zakończą się wręczeniem dokumentu. Kurs (kurs cukierniczy torty) na paralotnie umożliwia zdobywanie kolejnych fachowości w lataniu i tym samym podnoszenie swych umiejętności. Dla zaciekawionych: bezpieczne kursy paralotniowe.
Na pierwszym etapie kursant przede wszystkim uczy się startowania, lecz również samodzielnego przygotowania i sprawdzenia sprzętu przed wylotem. Po ukończeniu tego etapu kursowicz powinien wyuczyć się podstawowych działań, więc najważniejsze działania takie jak zmiana szybkości toru lotu, wystartowanie, robienie zakrętów czy precyzyjne podchodzenie do lądowania. Na drugim etapie kursant szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego skończeniu powinien opanować przynajmniej jedną formę wytracania prędkości. Więcej o tym: .

Kursy paralotniowe umożliwiają również nadobowiązkowe wysokospecjalistyczne uprawnienia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>