Łuk tradycyjny – czym się odznacza i czy warto go kupić?

W naszych czasach miłośnicy łucznictwa mają wielki problem z kupieniem odpowiedniego łuku. W sklepach istnieje bowiem tyle najróżniejszych rodzajów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć ostateczną decyzję.

zielona Mazda

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednakże łuki tradycyjne.

Z pewnością chcesz poznać dodatkowe szczegóły dotyczące tego zagadnienia. Jeżeli zaciekawił Cię nasz najnowszy tekst, to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Czym się one wyróżniają i czy warto nabyć taki łuk?

Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej budowy od tamtego czasu. Również dziś cieszą się one dużym powodzeniem wśród amatorów łucznictwa, w głównej mierze przez wzgląd na to, że mogą je używać zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tworzyw łuki te cechują się obecnie większą wytrzymałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich odpowiedniki średniowieczne. Aktualne modele są też znacznie prostsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg da nam możliwość nam spokojnie wystrzelić strzałę do tarczy (sklepy lucznicze).
Jeśli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednak to, żeby nie posiadały one żadnych detali wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one również posiadać żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego stosowanie. Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest zalecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.

Osobom początkującym może być ciężko nauczyć się podstaw bez podpórki na strzałę i innych elementów, które sprawiają, że łatwiej jest poznać podstawy strzelania. Jeśli jednakże posiadamy już doświadczenie w strzelaniu z łuku i chcemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne to produkt stworzony dla nas – dodatkowe informacje.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>