Straszne stroje – na jakie możesz zwrócić uwagę

Wybór okrycia halloweenowego spędził sen z powiek niejednej osobie. Od czasu do czasu warto popuścić wodze fantazji po czym zrobić coś wyszukanego. Masa osób decyduje się przebrać za zombie lub innego nadgniłego brzydala, po czym okazuje się, iż na przyjęciu wszyscy wyglądają tak samo. Jeżeli chcesz zaskoczyć familię jak też przyjaciół niebanalnym kostiumem halloweenowym przeglądnij niepowszednie inspiracje i wyselekcjonuj coś dla siebie. Na pewno przyciągniesz wzrok niejednej osoby.

Halloween na dobre zagościło w naszej ojczyźnie. Jak co roku jest to okazja na przebranie (kliknij do Amazing Girl i zobacz więcej) się w straszne maski. W strasznych kostiumach można też udać się na imprezę Halloween, by wspólnie ze znajomymi się pobawić. Fajne przebrania halloweenowe to: okropny świecący kościotrup, krwiożerczy wampir zaś odpowiednie przebrania dla dziewczyn to: wszelakiej maści widziadła, wiedźmy oraz czarodziejki – amazing girl – nie tylko przebrania damskie.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest obyczajem wywodzącym się z celtyckiego obrządku Samhain.

Masz zamiar znać sporo detali na ten zajmujący temat? Więc ten wpis doczytaj i sprawdź (https://fotoborek.pl/fotoprezenty-prezenty-ze-zdjeciem/fotopuzzle-z-wlasnym-zdjeciem/) nową witrynę pod poniższym linkiem.

Poniektórzy badacze jednakże uważają, że pochodzi z obrządków rzymskich ofiarowanych bożkom owoców i nasion. Dokładna geneza obrzędu nie jest znana, jednakże większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego święta. Wedle wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica pomiędzy światem zmarłych a żywych. W owym dniu oddawano szczególny hołd przodkom, których dusze zapraszano do domu. Lękano się jednakże złych dusz błądzących po świecie, które odstręczano rozmaitymi sposobami. Nierozłącznym ceremoniałem w czasie obrzędów Samhain było palenie ognisk.

Podług wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu sił do walki z ciemnem. Naokoło ognisk odbywały się tany śmierci. Miast dyń, które w tym czasie nie były popularne używano rzep. Podobnie jak dziś nacinano je w kształty przywodzące na myśl demony. To przypuszczalnie od tego zwyczaju dzisiaj przebieramy się w czasie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, aby odstręczać w ten sposób złe demony, dziś już jednak przebieranki pełnią tylko formę zabawy.
Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się zamartwiać, w sieci można odnaleźć mnóstwo inspiracji na przebrania halloweenowe – stroje karnawałowe – sklep internetowy. W sieci możemy też odnaleźć specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, przerażające kostiumy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,