Każdy ma jakieś hobby – niektórzy zbierają znaczki, a inni monety – czasami jednak mamy ochotę pozbyć się niepotrzebnych kolekcji

Jeśli dla przykładu nasz dziadek miał pasję i zbierał stare monety, to mógł w spadku oddać nam swój skarb. Jednakże, my niekoniecznie musimy jego miłość rozumieć i kontynuować.
Jeżeli od dziecka pasjonowaliśmy się zbieraniem na przykład starych monet, bo zaszczepił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć później jego kolekcję oraz kontynuować jej uzupełnianie.

xbox

Autor: – EMR –
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd

Autor: Piotr Słotwiński

Jeśli jednak dostaliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z nim zrobić, to mamy prawo go sprzedać. To będzie z pewnością najlepsze wyjście. Monety, które dla nas nie mają zbytnio dużego znaczenia, dla kolekcjonerów mogą okazać się bardzo cenne. Mogą w piękny sposób uatrakcyjnić jego kolekcję. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy też zadowoleni, ponieważ do naszego portfela trafi znaczna suma pieniędzy. Oczywiście, jest to uzależnione od tego, jak wyjątkowa jest nasza kolekcja. Jeżeli posiadamy rzadko spotykane okazy dla przykładu z XIX stulecia lub jeszcze z lat zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Musimy w sieci wyszukać profesjonalny skup monet skup monet warszawa i zadzwonić do nich. Ich pracownicy umówią się z nami na spotkanie i sprawnie wycenią nasz zbiór. Wycena będzie oczywiście bezpłatna. Warto skontaktować się z kilkoma przedsiębiorstwami, które trudnią się numizmatami i porównać ceny. Da nam to lepszy obraz sytuacji i będziemy w stanie wytypować najlepszą propozycję.

Nie zapominajmy jednak o tym, by mieć pewność, że mamy ochotę zbiór sprzedać, gdyż po fakcie nie będziemy mogli już zmienić zdania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>