Dzieje spotów reklamowych w pigułce

W dzisiejszych czasach na rynku, właściwie w poszczególnym sektorze, panuje ogromna konkurencja. Marki żeby zaciekawić swoim produktem licznych klientów, potrzebują bardzo się nagimnastykować. W kraju tego typu sytuacja ma miejsce właściwie od niedawna. Jednak Stany Zjednoczone, ojczyzna konsumpcjonizmu, już w połowie XX wieku zajmowały tym problemem.

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem powstały tam szybko agencje marketingowe. Początkowo reklamy ukazywały się w prasie a także w radiu, były wymyślane przez najlepszych specjalistów. Jednak wraz z pojawieniem się telewizji, zaczęto realizować spoty reklamowe. To właśnie one zaczęły mieć najpotężniejszy wpływ na wybory konsumentów w Ameryce. Bazowały one na tak zwanych dżinglach, niedługich kompozycjach muzycznych, zazwyczaj śpiewanych i bardzo chwytliwych, które polecały dany produkt. Na początku spoty reklamowe powstawały w barwach biało-czarnych, gdyż mało rodzin miało odbiornik kolorowy. Jednak skończyło się to w latach 60-tych.

Obecnie, mimo popularności internetu, reklamy telewizyjne dalej są niezwykle istotne. Obecnie tego rodzaju produkcja filmów korporacyjnych zadedykowana jest jedynie dla dużych marek, bowiem koszt jej jest bardzo duży – propozycja filmów korporacyjnych.

Czyżby nasza aktualna publikacja (http://www.mdbplayground.pl/zory/) podoba Ci się tak bardzo, że pragniesz przejrzeć inne? To fantastycznie! W takim razie zapraszamy na nową stronę.

Sam czas antenowy, w rozróżnieniu od stacji, może być nie do pokrycia dla skromnych marek. Dodatkowo, przy kręceniu spotu, należy zaangażować bardzo dużo osób. Bowiem aktorzy to jedynie ułamek, produkcja filmów korporacyjnych wymaga również pracowników technicznych. Dźwiękowcy, kamerzyści, charakteryzacja i tak dalej – to wszystko jest bardzo kosztowne.

Za sprawą spotów telewizyjnych w trakcie kilku dekad rozwinął się konsumpcjonizm. Obywatele kupowali produkty zalecane w telewizji, z resztą robią to do dzisiaj. Współcześnie żeby wyprodukować reklamę (warto zobaczyć), potrzebne są duże nakłady finansowe, zatem mogą sobie na to pozwolić tylko majętne marki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,