Jak trzeba walczyć z gryzoniami, które przemieszczają się do naszego budynku?

W zwalczaniu gryzoni posiadamy sprzymierzeńców. Są nimi naturalni wrogowie gryzoni czyli dziko żyjące lisy, węże czy też drapieżne ptaki. Mogłyby być to także zwierzęta udomowione zatem koty oraz w nieco mniejszym stopniu psy.

Najmniej popularna metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Przeprowadzane jest ono przeważnie w przypadku wielu gryzoni tego typu dla przykładu jak szczury czy też karczowniki. Teren, na jakim te gryzonie mają swe nory, jest ogradzany gęstą siatką a później gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu albo wody. Uciekające gryzonie zabijane są kijami albo czasem strzela się do takich gryzoni z broni śrutowej. Metoda odłowu gryzoni jest to kopanie tak zwanych rowków chwytnych. Są to wykopane na głębokości 20 do 30 cm rowki w ziemi, które biegną zazwyczaj wzdłuż ogrodzeń lub granicy działki. Co kilka metrów wykopać należy głębokie studzienki, do jakich wpada gryzoń. W studzienkach lub rowkach umieścić można trutkę. Najpewniejszy oraz najtańszy sposób zwalczania gryzoni, to używanie pułapek. Wymagana jest cierpliwość oraz wprawa, które decydują o powodzeniu zwalczania gryzoni.
gryzoń

Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com
Pułapki, do których pomimo częstego nastawiania nie udało się złowić gryzonia nie potrzeba zastępować innymi, gdy nie zaobserwowaliśmy w ich pobliżu wyraźnych śladów szkodliwych gryzoni. Istnieje bardzo dużo wariantów pułapek na szczury i odmienne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnego rodzaju środków gryzoniobójczych. Są to preparaty w postaci trujących gazów lub trutek. Deratyzację za pomocą tych preparatów moglibyśmy robić sami, ale bezpieczniej będzie, kiedy tą usługę zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która specjalizuje się odszczurzaniem. Aby zabezpieczyć lokal (pizza jelenia góra) przed gryzoniami, należy sprawdzić czy są jakieś szpary, którymi gryzonie mogą wejść z zewnątrz do naszego budynku.

Znalezione szpary trzeba bardzo starannie zabezpieczyć. Należy pamiętać o tym, że gryzonie mogą przegryźć płyty z tworzyw sztucznych, deski oraz potrafią wyskrobać otwory w cementowej zaprawie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>