Czy da się samemu opublikować swoją książkę?

Wiele osób tworzy do szuflady, a ich pomysły, nawet jeśli są niezmiernie interesujące, nie ujrzą nigdy światła dziennego. Rynek wydawniczy w Polsce jest bardzo wymagający i coraz rzadziej wypuszczane są pozycje debiutujących autorów, ponieważ dla wydawnictwa jest to duże ryzyko. Znani oraz lubiani pisarze przeważnie przyciągają grono swoich wiernych wielbicieli – w przypadku debiutantów nie ma takiej gwarancji. Ponadto, gdy ma się na względzie fakt, że w Polsce ciągle obserwuje się rzeczywiście poważny spadek czytelnictwa (coraz mniej osób kupuje książki, ponieważ są one zbyt kosztowne na kieszeń zwyczajnego Kowalskiego), sytuacja wydawnicza staje się naprawdę bardzo problematyczna.

książki

Autor: Kai Hendry
Źródło: http://www.flickr.com

Nie należy się w związku z tym dziwić, że coraz więcej wydawnictw nie decyduje się na wypuszczanie na rynek książek nowych autorów. Czy w takim razie są oni skazani na ciągłe pisanie do szuflady? Gdy ma się gwarancję, że napisana książka jest rzeczywiście dosyć interesująca oraz ma możliwość spodobać szerszej publiczności, można zdecydować się na jej samodzielne wydanie. Coraz więcej wydawnictw oferuje podobne rozwiązanie. Na czym ono polega?

Autor książki z własnej kieszeni finansuje całkowite koszty, które są związane z wypuszczeniem jej na rynek. Przygotowywany jest kosztorys wydawniczy, jaki zależy od tego, jak gruba jest książka, w ilu egzemplarzach ma zostać wydana, na którym papierze i jaka ma być jej okładka. W dodatku, warto zaznaczyć także koszty związane z wykonaniem projektu okładki (bardzo pomocna strona, warto zajrzeć na libron.pl). Naturalnie, ostatecznie jest to dość istotna suma, niemniej gdy książka faktycznie zdoła zawojować rynek, w takim przypadku można również osiągnąć zyski, a co za tym idzie, wyrobić sobie również odpowiednią pozycję, dzięki czemu w przyszłości wydawnictwa będą dużo chętniej wydawały dzieła danego autora.

książki

Autor: Tyler Merbler
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba w dodatku dokładnie zapoznać się z propozycjami określonych wydawnictw, ponieważ może się okazać, że kosztorysy się różnią.

Jeśli znajdujące się tutaj informacje są według Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (www.eccoholiday.com/p/hiszpania) też odnajdziesz coś ciekawego!

Wtedy łatwiej jest wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Gdy autor nie może sobie pozwolić na duży wydatek, warto spróbować wydać książkę w mniejszym nakładzie. Naprawdę pomocnym rozwiązaniem jest też możliwość opracowania e – booka, czyli książki w formie elektronicznej, jakiej kosztorys jest mniejszy, ponieważ nie ma kosztów związanych z koniecznością wydruku.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,