Plastikowe klocki, które w zeszłym stuleciu opanowały świat. Co da się z nich zbudować?

Czy wiesz, która firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Rocznie robią 36 milionów sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w zasadniczo nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, produkuje je od roku 1947.

W ofercie producenta znajdziemy mnóstwo różnych serii zawierających niemało zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy tworzyć pojazdy, czy scenki z życia mieszkańców miast, w głównej mierze związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – tanie zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Odrębne podejście do tworzenia dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z różnorodnymi kooperującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, czy też silniki elektryczne. Są nawet zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i programowanie programowanie android stworzonych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów posiada każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, zachęcające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest także niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC. Często pociechy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zmienić się w czarownice. Warto zobaczyć: magiczne zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój wielki sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu łączenia klocków, stałego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Charakterystyczne walcowate wypustki na górnej części każdego klocka doskonale wpasowują się w analogiczne elementy od dołu.

Klocki Lego to świetna, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,