Atrakcje turystyczne i sportowe w rejonie Kotliny Kłodzkiej, co ciekawego można robić w Zieleńcu.

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaproponowania dla turystów, trudno się być zdziwionym, że ten rejon rokrocznie planuje odwiedzić wiele tysięcy ludzi. Rowerowe i piesze szlaki są pełne tak naprawdę od początku wiosny do późnych jesiennych miesięcy, malownicze trasy przebiegają między pięknymi okolicami, zapewniając ciszę, spokój i kontakt z przyrodą. Znajdą coś pośród nich i aktywni, poszukujący mocnych wrażeń kolarze, i rodziny z dziećmi potrzebujące raczej tras, na których sobie poradzą.

Polanica Zdrój

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima to czas, kiedy w rejonie tym pojawiają się dziesiątki tysięcy wielbicieli szaleństwa na śniegu. Liczne trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i sztucznie naśnieżane stoki gwarantują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Oprócz tego w rejon ten coraz częściej przyjeżdżają artyści i osoby z pierwszych stron gazet – to jeszcze bardziej napędza zainteresowanie tym wspaniałym rejonem. Takie zainteresowanie widać doskonale podczas szukania kwater i miejsc noclegowych, w pewnych okresach zimy lub lata są z tym spore problemy. Kliknij: komfortowe noclegi – hotele konferencyjne zakopane w Dusznikach Zdrój.

Najpopularniejszym w tym rejonie kraju narciarskim ośrodkiem jest Kudowa Zdrój, miejscowość położona na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to też najwyżej leżąca miejscowość Sudetów, mająca bardzo specyficzny klimat porównywalny z tym, jaki można spotkać w Alpach. I właśnie dzięki takim warunkom w Kudowie Zdrój panują idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Funkcjonuje w nim ponad dwadzieścia wyciągów narciarskich o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, część z nich jest oświetlona więc umożliwiają jazdę do późnych godzin wieczornych. Dla zainteresowanych: pełna oferta noclegów w Kudowie Zdrój.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego w Dusznikach Zdrój da się bardzo przyjemnie spędzić czas na rowerze, wśród tamtejszych tras każdy może znaleźć odpowiedniego na swoje umiejętności. Ta właśnie miejscowość cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc należy pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie zastanowić się nad noclegami, jeśli się weźmie za to zbyt późno to może się okazać, że wszystkie zieleniec domki będą już zarezerwowane i nic ciekawego może się nie znaleźć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,