Przykładowe sposoby i pomysły na to, jak odpowiednio można tuningować swój pojazd

Wielu właścicieli pojazdów w pewnym momencie decyduje się na to o tym, żeby auto mniej lub bardziej poddać tuningowi. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, dużo można też wydać na takie przyjemności, szczególnie jeżeli się zechce dużo poprawić. Prace tuningowe przeważnie obejmują dwa główne obszary, to znaczy wygląd i układ jezdny. Jeśli chodzi o wygląd focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych części samochodu.

Na pewno do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeżeli będą pasować do kolorystyki nadwozia to mogą być w wersji czarnej. Pomyśleć również można o wymianie przednich reflektorów. Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko znacznie lepiej świecą, lecz również nadają sportowego, agresywnego wyglądu. Jeśli budżet pozwoli, to na pewno doskonałą opcją tuningową jest pomalowanie karoserii. Podczas takiego malowania można nieco zaszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze także wyglądają różnego rodzaju hydrografiki i malowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli kwestie wyglądu już się zamknie, to można się przyjrzeć wnętrzu samochodu. Tu z kolei chiptuning wrocław cennik przeważnie będzie polegał na zwiększeniu mocy jednostki napędowej, a czasami jednocześnie z tym można zredukować spalanie. Odpowiednie przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet kilkanaście procent wzrostu mocy jest dość drogie. Koszt tego typu przeróbek, łącznie z badaniami w hamowni będzie się zaczynał od około tysiąca złotych, lecz może być nawet dwa razy droższy.

Więcej na ten temat – Chip

Alternatywą może być chip box, układy sterowników do samodzielnego montażu są dość powszechne i spora ilość właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, zaczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą nawet na tysiącu. Plusem tego typu układów będzie to, że się je szybko zakłada i w razie konieczności można też szybko zdemontować. Powiększając moc jednostki pamiętać też trzeba o poprawie innych elementów pojazdu. Z pewnością warto wówczas pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się z pewnością też sprawny, sportowy wydech.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>