Porządek, indywidualizm i smukłość – komponenty odróżniające polskie art deco spośród kunsztu dekoracyjnego.

Od zawsze znana jest racja o pewnym ulubieniu przez ludzi piękna, detali i rozlegle rozumianej sztuki. Uzasadniane jest to wrodzoną potrzebą fascynacją nad przyrodą, dziełami sztuki, muzyką i wszystkim, co jest przynajmniej w minimalnym stopniu wyrazem artyzmu.

Kiedy na salony weszły malowidła, wazy i innego rodzaju fragmenty ozdobne pojawiło się

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

sporo stylów, które zdobyły rzesze klientów i sztukę próbowano przenieść z sal balowych i muzeów do mieszkań. Aby jednak nadać jakiejś dyscypliny i porządku ludzie dekorując swoje pokoje poszukiwali bardziej wyszukanych i spokojnych równocześnie dodatków, które współcześnie prezentuje nam niejedna galeria art deco.

przedstawiając fragmenty dekoracji wnętrz daje opcję skonstruowania idei odrestaurowania nudnego wnętrza za pomocą chociażby jednego elementu, który znakomicie wkomponuje się w całość. Poszukując więc regularności i ładu w elementach ozdobnych bez wątpienia powinno się zwrócić atencję na ten dokładnie styl.

Opanowanie i geometryczne wzory mają wielbicieli wszędzie i absolutnie nie schodzą z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do znanych powszechnie aspektów stylu art deco należy naturalność, wyraziste zestawianie kolorów czy różnokolorowe szkło. Urządzanie wnętrza w takim stylu robi je przyjemnym i ciepłym, a równocześnie jest wyjątkowo modne.

Sztuka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten dokładnie trend bez wątpienia należy docenić polskie art deco, które do pełnej koncepcji dokłada coraz więcej gracji oraz smukłości. Zauważalna jest też lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z regionalnych artykułów.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim przypadku zobacz odmienny pełen tekst (http://moveforlife.pl/), który także zawiera interesujące informacje.

Klasa, jaką zapewniają materiały, kolory i tworzywa jest wyjątkowo przyjemna dla oka.

Istniejące w upiększaniu wnętrz fragmenty sztuki są wyjątkowo lubiane, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma licznych odbiorców i klientów, którzy wyraźnie odnajdują w tym stylu czar i klasę. Tym samym zwiedzanie takich miejsc jest wspaniałą formą przystawania ze sztuką.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,