Kim był Thierry Mugler i z czego zasłynął? Kusy opis wyróżniającej postaci.

Thierry Mugler to francuski projektant mody i dodatkowo fotograf urodzony w 1948 roku. Litery jego imienia i nazwiska wyznaczają znaną w historii mody markę, ponieważ założył on o tej nazwie działalność zajmującą się modą i zapachami tak samo dla pań jak i dla panów.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
Już jako dorastający chłopiec, albowiem w wieku dwudziestu czterech lat, Thierry Mugler zaczął podróżować po świecie przez co opuścił swoje rodzinne miasto, którym był Strasburg. Wkrótce po tym osiadł na dłużej w Paryżu. Zaczął projektować ubrania dla paryskiego sklepu o mianie „Gudule”, co było dla początkującej osoby niesamowitym działaniem i także sporadycznie napotykanym wydarzeniem. () W mgnieniu oka również wykryto jego talent. Po zdobyciu w wyszczególnionym butiku doświadczeniu rozpoczął starać się o zyskanie posady na lepszym stanowisku.

Poskutkowało to tym, iż mając dwadzieścia sześć lat Thierry Mugler pracował dla mnóstwa sporych domów mody. Zwiedzał przy tym świat, gdyż wędrował pomiędzy Francją, Mediolanem, Anglią a Barceloną – czyli miejscowościami, w których nadzwyczaj liczyła się moda oraz wyczucie stylu. Po paru latach , bo w 1973 roku Mugler stworzył swoją pierwszą osobistą kolekcję o nazwie „Café de Paris”. W 1976 roku zademonstrował swoje prace w Tokio, na imprezie zorganizowanej za sprawą Shiseido. Było to dla niego sensacyjne zdarzenie w życiu. Osiągnął zdumiewający sukces. W 1978 roku otworzył swój początkowy butik w Paryżu „Place des Victoires”.

Perfumy Alien Thierry Mugler

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie, Thierry Mugler zaczął planowanie kolekcji dla panów. Ta kolekcja prezentowała nowoczesny styl, co było ogromnie nowatorskim rozwiązaniem, nie było całkiem pewne , czy zostanie to zaaprobowane przez konsumentów. Porządne, precyzyjne cięcie, wielce rozpoznawalna budowa ciała, dynamiczna i skąpa, wystające łopatki – to ślady rozpoznawcze tej właśnie kolekcji.

Masz ochotę przeglądnąć kilka kolejnych naszych artykułów? Fantastycznie! Spieszmy więc poinformować Cię, że jesteśmy w serwisie (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-zakynthos) – wyszukasz nas w poniższym linku.

Thierry Mugler w latach osiemdziesiątych jak również dziewięćdziesiątych XX wieku pozostał międzynarodowej sławy projektantem mody, jego kolekcje zdobyły sukces handlowy. Na wniosek Chambre Syndicale de la Haute Couture, uwieńczył swoją pierwszą kolekcję haute couture w 1992 roku.

Na pokazach mody kolekcje Thierrego Muglera prezentowały modelki globalnego formatu, m.in.: Carmen Dell’Orefice, Eva Herzigova, Nadja Auermann, Irina Pantaeva, Karen Mulder, Elle Macpherson a także Polki: Agnieszka Martyna, Lilianna Guderska i Ewa Witkowska. Mimo że firma Thierry Mugler frapowała się wyrabianiem kreacji Haute Couture, jak i prêt-à-porter, to obecnie znana jest zwłaszcza z perfum i to jest obecnie jej decydujący wyrób sprzedażowy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>