Czy obóz dla młodzieży jest w stanie oderwać nastolatka od ekranu?

Wakacje letnie to okres wyczekiwany przez nastolatków, a trudny dla rodziców. Dlaczego tak jest? To, co cieszy młodych ludzi, jest kłopotem dla dorosłych. Wiele wolnego czasu trzeba przecież jakoś zorganizować, żeby nastolatek się nie zakorzenił w kanapie, nie wpadał na wiele problematycznych pomysłów, a także miał co wspominać.

Na pewno warto zapoznać się z ofertą obozów letnich stworzonych dla młodzieży.
Oferta jest tak różnorodna, że nawet nastolatek, który nie chce przystawać na pomysły rodziców, może zainteresować się takim obozem.
Mewa nad morzem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Bo na takich obozach można spędzić czas na wiele sposobów.

Kliknij na odnośnik do strony (http://www.inkberry.com.pl/), on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe informacje.

Nastolatek interesuje się programowaniem? Znajdzie się obóz komputerowy. Tańcem? Taneczny, a nawet imprezowy. Jazdą na desce? Ucieszy się z obozu dla skaterów. Niełatwo wręcz wyliczyć całość możliwości, które dają organizatorzy. To wszystko wygląda wręcz imponująco przy koloniach sportowych znanych obecnym czterdziestolatkom z ich młodzieżowych lat. oczywiście, takie wakacje są wciąż organizowane i popularne wśród tych młodych ludzi, którzy przede wszystkim lubią uprawiać sport. Wakacje nad wodą (np. obozy żeglarskie czy windsurfingowe) mogą pomóc w rozwijaniu największych pasji lub w zaszczepianiu miłości do aktywnego wypoczynku. Wysłanie swojego dziecka na jakikolwiek obóz oznacza oderwanie go od uzależniających ekranów. Wysłanie go do rówieśników jest niewątpliwie dobrym pomysłem.

dziecko przy komputerze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to wszystko może spowodować problemy? Może. Źle przygotowany obóz z niedoświadczoną kadrą jest złym pomysłem. Należy więc powierzać swoje dziecko godnym zaufania i sprawdzonym organizatorom. Zbyt duża „żywiołowość” młodzieży także bywa problemem.

Z tego powodu tak ważne jest doświadczenie opiekunów, którzy z jednej strony potrafią zrozumieć nastolatka, ale i są czujni i stawiają wyraźnie zarysowane granice. Istotnym problemem jest niewątpliwie koszt wyjazdu. Wakacje takie są dość kosztowne. Potrafią nawet kosztować więcej niż wczasy dla osoby dorosłej. Płaci się jednak za dużo szerszy zakres usług.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,