Czy obcokrajowiec może osiedlić się na stałe na terenie Polski?

Nie da się zanegować zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich szeroko pojmowane migracje mają miejsce na znaczną skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy także świadkami przybywania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców chce żywo angażować się w życiu naszego kraju, ponieważ na arenie międzynarodowej nasz kraj traktowany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej jednak, aby każda osoba, która w ostatnim czasie przybyła do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie każdych wymagań formalnych.

imigranci

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce niestety zapominamy często o tej niezbędności, co może spowodować poważne komplikacje w przyszłości.

Nie czekaj i przeczytaj zawarte tu uwagi o nas (http://www.eccotravel.eu/p/bahrajn). To z pewnością są godne Twojej uwagi informacje – zwyczajnie kliknij ten link.

Szczęśliwie nasze uprzednie działanie jest w stanie ochronić nas przed takim stanem rzeczy. Dużo w tym problemie jest przede wszystkim uwarunkowane od okresu, na jaki osoba przyjezdna pragnie się zatrzymać. Będzie to w dużej mierze determinowało nasze działania, które będą musiały zostać przez nas podjęte. Które obowiązki powinien zatem wypełnić każdy cudzoziemiec pragnący zostać na stałe w naszej ojczyźnie? Pierwszym działaniem, które z pewnością należy przekuć w czyn w tym miejscu to wyznaczyć precyzyjnie okres, na jaki dana osoba chce osiedlić się w Polsce. Jeżeli będzie to termin dłuższy niż 3 miesięczny, to niezbędne będzie zdobycie stosownej ważnej dokumentacji, którą jest zezwolenie na pobyt czasowy. Dzięki niej osoba, która przybędzie spoza granic Unii Europejskiej do naszej ojczyzny będzie mogła zatrzymać się w Polsce. Aby je utrzymać należy zaprezentować we właściwym terenowo urzędzie zestaw żądanych dokumentów – czy do pracy w Polsce potrzebne jest zezwolenie na pobyt czasowy.

imigrant

Autor: Clira Naxos
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej jednakże wydanie ostatecznej decyzji może wymagać względnie sporych nakładów czasu, wobec tego z naszej strony musimy się uzbroić w wytrwałość. Oprócz tego powinniśmy mieć na uwadze fakt, że opisywane zezwolenie nie przedłuża się samoczynnie. W związku z tym, co pewien okres pojawia się nieodzowność każdorazowego jego przedłużania, aby pobyt wciąż był legalny. Uregulowanie tych wszystkich spraw pozwoli obcokrajowcowi cieszyć się swobodną możliwością przebywania w naszym kraju.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>