W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakie możliwości będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz na pewnym etapie zaczyna się zastanawiać, w jaki sposób wydać może swoją pierwszą książkę. Oczywiście tego typu rozważania będą miały sens dopiero wtedy, jak ta książka będzie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do drukowania. To akurat jest bardzo ważne, bowiem próba opublikowania czegoś, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy porażką.

Dlatego też przede wszystkim należy się skupić na tym, żeby nowe dzieło było jak najlepiej dopracowane, wszystko poprawnie przygotować w odpowiednim pliku

publikacja

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

elektronicznym i dopiero potem można się zastanawiać, gdzie wydać książkę, żeby osiągnąć sukces.

Dochodzisz do wniosku, że warto byłoby pogłębić swoją wiedzę na opisywany tutaj problem? Kliknij więc na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na ten temat.

Możliwości będzie tu parę, każda z nich mieć będzie jakieś zalety i wady. Spora część początkujących pisarzy bardzo sobie ceni współpracę z większymi wydawnictwami. Jeśli się uda swoją książką zainteresować któreś z nich i podpisać odpowiednią umowę, to wydawnictwo takie samo będzie finansować produkcję książki i jej reklamę, w zamian za odpowiednią część zysków ze sprzedaży.

Jednak nawiązanie takiej współpracy do łatwych nie należy, z tego też powodu wielu początkujących pisarzy decyduje się na nawiązanie współpracy z jakimiś mniejszymi wydawnictwami. Tutaj trzeba się będzie liczyć z faktem, że przynajmniej za pierwszym razem trzeba będzie ponieść pewne koszty. Jak one będą duże, to już zależy od konkretnej umowy, lecz dla wielu osób właśnie taki start jest najbardziej opłacalny. Małe wydawnictwa mają większą elastyczność, jeśli chodzi o możliwości takiej współpracy, a dzięki współfinansowaniu przez autora nie ponoszą też wielkiego ryzyka.

Pisarze najczęściej opłacają koszty redakcji, okładki, korekty oraz, co bardzo ważne, dostępu do kanałów dystrybucji, a przeważnie mogą też liczyć na jakąś promocję. Ostatnią możliwością na wydanie własnej książki jest coraz bardziej popularny self publishing. Przez możliwości, które daje internet i książki elektroniczne będzie to rozwiązanie które może przynieść spory sukces, lecz również obarczone jest największym ryzykiem, dlatego też wymaga porządnego pomysłu i zaangażowania w jego realizowaniu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>