Sięgnij po bananowy chleb przybyły ze Stanów Zjednoczonych

Banana bread jest chętnie zjadany zwłaszcza w USA. Mieszkańcy Stanów często sięgają po niego nawet w zastępstwie normalnego chleba. Co go odróżnia od polskiego, klasycznego pieczywa? Po pierwsze, jest znacznie bardziej słodki, z reguły ma także niezwykle mocny smak, który jest efektem stosowania dużej liczby dodatków. Ponadto taki ciasto jest nieco mokre i mięciutkie. Innymi słowy, jest bardzo smaczny i opłaca się go wypróbować przynajmniej raz. Nie musisz jednak w tym celu wybierać się do Stanów Zjednoczonych, lepiej sięgnąć po prosty przepis i za parę chwil samodzielnie zrobiony banana bread może zagościć na Twoim stole.

Pizza z żółtym serem

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Dziś w sprzedaży banany dostaniesz właściwie o każdej porze roku, wobec czego chlebek da się upiec tak w listopadzie i albo lipcu. Odmienne mogą być natomiast dodatkowe składniki. W Stanach chlebek pojawia się w wielu wariacjach. Ty możesz przyrządzić autorską wersję. Jak to zrobić? Zwyczajnie wybierz własne dodatki do chlebka. W miesiącach jesiennych możesz sięgnąć po orzechy laskowe, w ciepłe miesiące rozmaite owoce lub też zawsze możesz wziąć bakalie. Przede wszystkim ostatnie z wymienionych są dobrym wyborem dla początkujących.

Zaintrygowała Cię omawiana problematyka? Poznaj zatem ponadto ten wiarygodny serwis (https://sklep.acana.com.pl/dla-psa/116-acana-heritage-adult-large-breed.html) – to również bardzo cenne źródło informacji.

Jeżeli nie chcesz eksperymentować za pierwszym razem, kup właśnie bakalie.

Następną zaletą banana bread(tutaj) jest to, iż da się go bez problemu zamrażać. Możesz po prostu umieścić wypiek w zamrażarce na parę dni, jeśli właśnie wyjeżdżasz i nie chcesz wyrzucać ciasta. Za to nie dobrze jest zostawiać chleb na wierzchu, gdyż dość łatwo może się zepsuć. Do zrobienia ciasta potrzebujesz jedynie najbardziej podstawowych składników, jak choćby jaja, mąka, sól albo banany. Przydadzą się rzecz jasna również wspomniane dodatki, wówczas chlebek będzie smakował jeszcze lepiej. W dodatku do ukończenia wypieku nie trzeba nawet używać miksera. Ciasto można zmiksować łyżeczką.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,