Każdy wie o tym, że książka może być fantastycznym sposobem na rozwijanie dziecięcej wyobraźni

Nie od dziś psychologowie powtarzają, by czytać swoim dzieciom książeczki od najmłodszych lat — wówczas będą lepiej się rozwijać.

strona facebook

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Książki powinny być stałym elementem naszego życia od kołyski. Najlepiej byłoby, aby rodzice zaszczepili nam zacięcie do czytania. Oni sami muszą czytać, by dać nam najlepszy przykład. Muszą też czytać swoim smykom, zanim one będą mogły robić to same.

Czy masz ochotę przeglądnąć następne teksty? W takim razie zapraszamy do kliknięcia w link – tam czeka na Ciebie moja strona www (https://tablicowo24.pl/najlepsze-tablice-do-sali-konferencyjnej/).

Wspólne przeglądanie książeczek przed pójściem SPAć ma masę plusów. Po pierwsze tworzy możliwość nawiązywania nici porozumienia. Wówczas dziecko będzie kolekcjonowało urocze wspomnienia i pewnie będzie tę tradycję wprowadzać także w swoim domu. Po drugie książki dają możliwość, by spokojnie zasnąć. Ekrany smartfonów imitują przecież niebieskie światło, które pobudza mózg. Dlatego serfowanie po sieci przed snem jest nie najlepszym pomysłem. Po trzecie książki rozwijają wyobraźnię i powodują, że smyk posiądzie spory zasób słów. Dlatego będzie lepiej uczył się w szkole oraz jego wypowiedzi będą bogatsze. To przyda się do końca życia. Osoba, która jest w stanie ładnie się wysławiać, zawsze będzie postrzegana pozytywnie. Książki dla małych oraz starszych szkrabów, ale też dla dorosłych można bez trudności zakupić w księgarniach online. Mają one wielki wybór, więc na 100% każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodatkowo są one często tańsze aniżeli w stacjonarnych księgarniach. Jeśli zamówimy od razu większą liczbę różnych egzemplarzy, to zwykle możemy liczyć na bezpłatną dostawę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>